NDSFL RESULTS

  

Results Reporting


Please call in your results to our Press Officer, Andrew Baggott before 7.00pm each Sunday.


2017-18

Sunday November 18th 2018 - Results

Alan Aucott

Updated Tuesday November 13th 2018

Sunday November 18th 2018

BCFA Sunday Vase    
Hartshill Sports FC v Yardley Dynamo FC
     
ID Kitchen Designs Cup
Round 2
   
Grendon FC v Drayton FC
Bedworth Travellers FC v Stockingford White Lion
Ridge Lane FC v TNT FC
Frank Parker FC v Poplar Athletic FC
     
Premier One
Cannon Sports
   
Bedworth Sports FC v Weddington Thistle FC
     
Vernon Baggott Memorial Cup Round 2    
Drayton FC Res  v Haunchwood Sports FC
Bedworth Liberal FC v Bentley Sports FC
     
Division One
The EJ Group Ltd
   
Attleborough Royal Oak FC v Bedworth Travellers Res
FC Atack  v Ambleside AFC
     
W.H.Pearson Memorial Bowl Round 2    
Bedworth Liberal FC Res v Attleborough Fox FC
Collycroft Royal Oak v Bedworth Conservatives
Weddington Thistle FC Res  v FC Miners
Darkside FC v Bull & Anchor FC
     
Division Two
Mark Blair Mortgage & Finance
   
Bulkington Poppy's FC v TNT FC Res
Chetwynd Arms FC v Acorn FC
     
Brian Dowsett Memorial Cup
Round 2
   
Griff & Coton Manor FC v Fir Tree FC
Coniston FC v Saunders Hall FC
Sunnyside Inn FC v Parade FC
     
Division Three
Nuneaton Trophies & Giftware
   
Chetwynd Phoenix FC v FC Miners Res
Ambleside AFC Res v Ridge Lane FC Res
The Arches FC v Windmill FC


Sunday November 11th 2018

Image description
Stockingford AA Charity Cup Round 2    
Poplar Athletic FC 2 - 2 Grendon FC (Pens)
Weddington Thistle FC 6 - 0 Wallace FC
Ambush FC (Pens) 1 - 1 Empire Ambush FC
Birchmoor FC              3 - 2 Holbrooks FC
     
Premier One
Cannon Sports
   
Stockingford White Lion FC 4 - 1 Ridge Lane FC
Frank Parker FC 1 - 2 Drayton FC
Bedworth Travellers FC 1 - 2 Bedworth Sports FC
     
Vernon Baggott Memorial Cup Round 2    
Bedworth Travellers FC Res 4 - 4 Hartshill Sports FC (Pens)
     
Division One
The EJ Group Ltd
   
Drayton FC Res  5 - 3 Bentley Sports FC
Bedworth Liberal FC 3 - 3 Haunchwood Sports FC
Witherley Utd FC 2 - 1 Ambleside AFC
     
Division Two Mortgage & Finance    
FC Miners 1 - 3 Collycroft Royal Oak FC
Bedworth Liberal FC Res 1 - 4 Bulkington Poppy's
Bull & Anchor FC 4 - 1 Weddington Thistle Res 
Chetwynd Arms FC OFF Bedworth Conservatives
Attleborough Fox FC 3 - 2 TNT FC Res
Acorn FC 0 - 4 Darkside FC
     
Division Three Nuneaton Trophies & Giftware    
Ridge Lane FC Res 1 - 4 Fir Tree FC
Coniston FC 3 - 6 Chetwynd Phoenix FC
Windmill FC 2 - 5 Parade FC
Ambleside AFC Res OFF FC Miners Res
Saunders Hall FC Abd Sunnyside Inn FC


Sunday November 4th 2018

BCFA 
Sunday Amateur Cup
   
Darkside FC (Pens) 0 - 0 Old Oscott FC
Premier United FC 1 - 3 Bulkington Poppy's FC
PAB FC OFF Saunders Hall FC
     
Nuneaton Telegraph Cup
Round 3
   
Drayton FC 2 - 1 Stockingford White Lion
Grendon FC 2 - 1 Bedworth Sports FC
Poplar Athletic FC 3 - 0 Bedworth Travellers FC
     
Pete Smith Memorial Cup
Round 1
   
Ambleside AFC Res 0 - 5 Weddington Thistle Res 
Ridge Lane FC Res 1 - 7 Bedworth Travellers Res
FC Miners Res 1 - 3 Bedworth Liberal FC Res
TNT FC Res 2 - 7 Drayton FC Res 
     
Premier One
Cannon Sports
   
Weddington Thistle FC 1 - 3 Frank Parker FC
TNT FC 1 - 7 Ridge Lane FC
     
Division One
The EJ Group Ltd
   
Hartshill Sports FC 5 - 2 Bentley Sports FC
Haunchwood Sports FC 4 - 3 Ambleside AFC
Bedworth Liberal FC 0 - 0 Witherley Utd FC
     
Division Two
Mark Blair
Mortgage & Finance
   
Chetwynd Arms FC 1 - 2 Bull & Anchor FC
Attleborough Fox FC 4 - 5 Acorn FC
Collycroft Royal Oak FC 2 - 1 FC Miners
     
Division Three
Nuneaton Trophies & Giftware
   
Chetwynd Phoenix FC 2 - 5 The Arches FC
Coniston FC 5 - 0 Windmill FC
Sunnyside Inn FC 3 - 2 Parade FC
Fir Tree FC 4 - 1 Griff & Coton Manor FC


Sunday October 28th 2018

Premier One
Cannon Sports
   
Stockingford White Lion FC 2 - 3 Bedworth Sports FC
Weddington Thistle FC 0 - 1 TNT FC
Ridge Lane FC 1 - 1 Drayton FC
Bedworth Travellers FC 2 - 3 Poplar Athletic FC
Grendon FC 0 - 0 Frank Parkers FC
     
Division One 
The EJ Group Ltd
   
Bentley Sports FC 2 - 3 Witherley Utd FC
FC Atack  3 - 2 Haunchwood Sports FC
Drayton FC Res  3 - 3 Attleboro Royal Oak FC
Hartshill Sports FC 2 - 1 Ambleside AFC
     
Division Two
Mark Blair
Mortgage & Finance
   
Collycroft Royal Oak FC 3 - 1 Weddington Thistle Res 
FC Miners 1 - 2 Bedworth Conservative FC
Acorn FC 3 - 3 Bulkington Poppy's FC
Bull & Anchor FC 2 - 4 Chetwynd Arms FC
Darkside FC 5 - 1 TNT FC Res
     
Division Three
Nuneaton Trophies & Giftware
   
The Arches FC 5 - 0 Griff & Coton Manor FC
Coniston FC 4 - 2 Saunders Hall FC
Chetwynd Phoenix FC 0 - 1 Fir Tree FC
Windmill FC 1 - 5 Ridge Lane FC Res
Sunnyside Inn FC 7 - 5 FC Miners Res


Sunday October 21st 2018

Nuneaton Telegraph Cup
Round 2
   
Attleborough Royal Oak FC 2 - 3 Grendon FC
     
Premier One
Cannon Sports
   
Weddington Thistle FC 0 - 2 Stockingford White Lion
Ridge Lane FC 1 - 2 Frank Parker FC
TNT FC 5 - 1 Bedworth Sports FC
     
Division One
The EJ Group Ltd
   
Bentley Sports FC 3 - 6 FC Atack 
Hartshill Sports FC 9 - 0 Phoenix Sports FC
Bedworth Liberal FC 3 - 1 Ambleside AFC
Haunchwood Sports FC 0 - 1 Witherley Utd FC
     
Division Two
Mark Blair
Mortgage & Finance
   
Bull & Anchor FC 3 - 3 TNT FC Res
Chetwynd Arms FC 2 - 1 Bedworth Liberal FC Res
Darkside FC 3 - 0 FC Miners
Bulkington Poppy's FC OFF Weddington Thistle Res 
Acorn FC 2 - 8 Attleborough Fox FC
Bedworth Conservative Club 6 - 2 Collycroft Royal Oak FC
     
Division Three
Nuneaton Trophies & Giftware
   
Ambleside AFC Res 3 - 2 Sunnyside Inn FC
Parade FC 2 - 6 Chetwynd Phoenix FC
FC Miners Res 3 - 5 Coniston FC
Saunders Hall 5 - 1 Windmill FC
Fir Tree FC 4 - 0 Ridge Lane FCRes




Sunday October 14th 2018

Stockingford AA Charity Cup
Round 1
   
Poplar Athletic FC                     3 - 2 Bedworth Liberal
Wallace FC                                 5 - 1 Bedworth Sports
The Sunnyside Inn FC                 1 - 2 Holbrooks United
Grendon                                     OFF 1680  Rainbow Inn FC
Birchmoor Sunday FC                 1 - 0 Frank Parker FC
Empire Ambush                          4 - 0 Drayton FC
Ambush FC                                   5 - 0 Bedworth Travellers FC
Spires Athletic FC                           1 - 4 Weddington Thistle FC
     
Premier One
Cannon Sports
   
Stockingford White Lion FC 5 - 1 TNT FC
Ridge Lane FC 2 - 2 Grendon FC
     
Division One
The EJ Group Ltd
   
Ambleside AFC 0 - 2 Haunchwood Sports FC
FC Atack  2 - 4 Hartshill Sports FC
Drayton FC Res  OFF Witherley Utd FC
Bedworth Travellers FC Res 3 - 1 Bentley Sports FC
     
Division Two
Mark Blair
Mortgage & Finance
   
Weddington Thistle FC Res  OFF Collycroft Royal Oak FC
FC Miners 1 - 10 Acorn FC
Bedworth Liberal FC Res 1 - 6 Darkside FC
Bulkington Poppy's FC 3 - 0 Chetwynd Arms FC
Attleborough Fox FC 5 - 1 Bull & Anchor FC
Bedworth Conservative Club 4 - 3 TNT FC Res
     
Division Three
Nuneaton Trophies & Giftware
   
Chetwynd Phoenix FC 8 - 1 Ridge Lane FC Res
Coniston FC 7 - 2 Ambleside AFC Res
Windmill FC 2 - 4 FC Miners Res
Saunders Hall FC 0 - 3 Fir Tree FC
Griff & Coton Manor FC 0 - 2 Parade FC


Sunday October 7th 2018

BCFA
SUNDAY AMATEUR CUP
   
UTC Collins FC 1 - 2 Bulkington Poppy's FC
     
Nuneaton Telegraph Cup
Round 1
   
Attleborough Fox FC 2 - 5 Attleborough Royal Oak
     
Nuneaton Telegraph Cup
Round 2
   
Darkside FC 2 - 2 Frank Parker FC (Pens)
Collycroft Royal Oak FC 2 - 8 Stockingford White Lion
Poplar Athletic FC OFF Coniston FC
Haunchwood Sports FC 0 - 5 Drayton FC
Bedworth Travellers FC 4 - 1 Hartshill Sports FC
Bentley Sports FC 2 - 5 Bedworth Sports FC
Witherley Utd FC 2 - 1 Bull & Anchor FC
     
Premier One
Cannon Sports
   
TNT FC 2 - 2 Weddington Thistle FC
     
Division One
The EJ Group Ltd
   
Ambleside AFC 4 - 0 Phoenix Sports FC
FC Atack  2 - 7 Bedworth Travellers Res
Drayton FC Res  3 - 1 Bedworth Liberal FC
     
Division Two
Mark Blair
Mortgage & Finance
   
Bedworth Liberal FC Res 3 - 1 FC Miners
Acorn FC 2 - 0 TNT FC Res
Weddington Thistle Res  0 - 3 Bedworth Conservatives
     
Division Three
Nuneaton Trophies & Giftware
   
Parade FC 5 - 3 Sunnyside Inn FC
FC Miners Res 4 - 2 Windmill FC
Fir Tree FC 8 - 2 Ambleside AFC Res
Griff & Coton Manor FC 1 - 5 Saunders Hall FC


Sunday September 30th 2018

ID Kitchen Designs Cup
Round 1
   
Weddington Thistle FC 1 - 3 Ridge Lane FC
     
Premier One
Cannon Sports
   
TNT FC 0 - 5 Frank Parker FC
Poplar Athletic FC 1 - 3 Drayton FC
Bedworth Travellers FC 3 - 4 Grendon FC
     
Vernon Baggott Memorial Cup Round 1    
Haunchwood Sports FC 2 - 1 Ambleside AFC
Attleborough Royal Oak FC 3 - 0 FC Atack 
Hartshill Sports FC 7 - 2 Witherley Utd FC
     
Division One
EJ Group Ltd
   
Drayton FC Res  4 - 2 Bedworth Travellers Res
Phoenix Sports FC 1 - 6 Bentley Sports FC
     
WH Pearson Memorial Bowl
Round 1
   
Acorn FC 0 - 2 Bedworth Conservative FC
TNT FC Res  2 - 6 Weddington Thistle Res
Bulkington Poppy's FC 1 - 2 Attleborough Fox FC
Chetwynd Arms FC 1 - 4 Darkside FC
     
Division Two
Mark Blair
Mortgage & Finance
 
Bull & Anchor FC 4 - 0 FC Miners
Collycroft Royal Oak FC 3 - 3 Bedworth Liberal FC Res
     
Brian Dowsett Memorial Cup
Round 1
   
Ambleside AFC Res 4 - 5 Coniston FC
FC Miners Res 1 - 2 Parade FC
Fir Tree FC 2 - 0 Chetwynd Phoenix FC
The Arches FC ABD Cricks FC
Windmill FC 1 - 2 Griff & Coton Manor FC
     
Division Three
Nuneaton Trophies & Giftware
 
Ridge Lane FC Res 2 - 0 Sunnyside Inn FC


Sunday September 23rd 2018

ID Kitchen Designs
Challenge Cup
Round 1
   
Bedworth Travellers FC (Pens) 2 - 2 Bedworth Sports FC
     
Premier One
Cannon Sports
   
Frank Parker FC 1 - 3 Stockingford White Lion
Weddington Thistle FC 2 - 4 Grendon FC
Poplar Athletic FC 5 - 3 TNT FC
     
Division One
The EJ Group Ltd
   
Drayton FC Res  5 - 4 Ambleside AFC
Bedworth Liberal FC 3 - 0 Phoenix Sports FC
Bedworth Travellers FC Res 3 - 2 Witherley Utd FC
Bentley Sports FC 3 - 4 Haunchwood Sports FC
Hartshill Sports FC 1 - 1 Attleborough Royal Oak
     
Division Two
Mark Blair
Mortgage & Finance
   
Bedworth Liberal Res 2 - 6 Collycroft Royal Oak FC
Acorn FC 3 - 0 FC Miners
Darkside FC 2 - 0 Weddington Thistle Res 
TNT FC Res 1 - 2 Bedworth Conservatives
Chetwynd Arms FC 6 - 2 Attleborough Fox FC
     
Division Three Nuneaton Trophies & Giftware    
Windmill FC 1 - 6 Coniston FC
Sunnyside Inn FC 0 - 1 The Arches FC
Ambleside AFC Res 1 - 5 Chetwynd Phoenix FC
Parade 3 - 0 Griff & Coton Manor FC
FC Miners Res 1 - 4 Saunders Hall FC
Cricks FC 1 - 2 Fir Tree FC


Sunday September 16th 2018

Nuneaton Telegraph Cup
Round 1
   
Bedworth Conservative FC 0 -2 Hartshill Sports FC
Phoenix Sports FC OFF Bedworth Travelers FC
     
Premier One    
Cannon Sports    
Stockingford White Lion 4 - 1 Grendon FC
Frank Parker FC 7 - 0 TNT FC
Drayton FC 2 - 0 Bedworth Sports FC
Poplar Athletic FC 7 - 0 Ridge Lane FC 
     
Division One    
The EJ Group Ltd    
Ambleside AFC 2 - 4 Bedworth Travellers FC
FC Atack  3 - 1 Drayton FC Res
Haunchwood Sports FC 0 - 3 Attleborough Royal Oak 
Witherley Utd FC 4 - 0 Bedworth Liberal FC
 
 
Division Two    
Mark Blair    
Mortgage & Finance    
Attleboro Fox FC  6 - 1 Collycroft Royal Oak FC
TNT FC Res 1 - 2 Chetwynd Arms FC
Bulkington Poppy's FC 4 - 0 FC Miners FC
Bull & Anchor FC 3 - 3 Darkside FC
  3  
Division Three
Nuneaton Trophies & Giftware
 
Ridge Lane FC Res 4 - 2 Parade FC
Windmill FC 1 - 4 Ambleside AFC Res
FC Miners Res 2 - 4 Chetwynd Phoenix FC
Cricks FC 4 - 0 Coniston FC
Fir Tree FC 0 - 3 The Arches FC
Saunders Hall FC 3 - 1 Griff & Coton Manor FC


Sunday September 9th 2018

Premier One
Cannon Sports
   
Bedworth Travellers FC 0 - 4 Frank Parker FC
Ridge Lane FC 3 - 3 Stockingford White Lion
Grendon FC OFF Poplar Athletic FC
TNT FC 0 - 2 Drayton FC
Weddington Thistle FC 1 - 2 Bedworth Sports FC
     
Division One
EJ Group Ltd
   
Bedworth Liberal FC 4 - 1 FC Atack 
Drayton FC Res  2 - 4 Phoenix Sports FC
Bentley Sports FC 4 - 3 Ambleside AFC
Hartshill Sports FC 4 - 0 Haunchwood Sports FC
Attleborough Royal Oak FC 3 - 2 Witherley Utd FC
     
Division Two 
Mark Blair
Mortgage & Finance
 
Acorn FC 5 - 0 Collycroft Royal Oak FC
Bull & Anchor FC 1 - 0 Bedworth Liberal FC Res
TNT FC Res 2 - 2 FC Miners
Chetwynd Arms FC 6 - 0 Weddington Thistle Res 
Darkside FC 0 - 1 Bedworth Conservatives
Bulkington Poppy's FC 2 - 0 Attleborough Fox FC
     
Division Three
Nuneaton Trophies & Giftware
 
Sunnyside Inn FC 1 - 4 Chetwynd Phoenix FC
Ambleside AFC Res 3 - 2 Coniston FC
Parade FC 0 - 8 The Arches FC
FC Miners Res 1 - 3 Ridge Lane FC Res
Cricks FC 4 - 1 Griff & Coton Manor FC
Fir Tree FC 6 - 2 Saunders Hall FC


Sunday September 2nd 2018

Nuneaton Telegraph Cup Preliminary Rd    
FC Miners 0 - 8 Hartshill Sports FC
Sunnyside Inn FC 2 - 5 Bedworth Conservative FC
Bedworth Travellers FC (Pens) 2 - 2 Ridge Lane FC
Attleborough Royal Oak FC 2 - 6 TNT FC
     
NuneatonTelegraph Cup
Round 1
   
Haunchwood Sports FC 3 - 0 Ambleside AFC
Witherley Utd FC 4 - 2 Acorn FC
Windmill FC 0 - 6 Bull & Anchor FC
Grendon FC 4 - 1 FC Atack 
Fir Tree FC 2 - 3 Darkside FC
Stockingford White Lion FC OFF Atherstone Black Horse FC
Frank Parker FC 8 - 1 Bedworth Liberal FC
Poplar Athletic FC 5 - 3 Chetwynd Arms FC
Coniston FC 5 - 1 Griff & Coton Manor FC
Saunders Hall FC 2 - 3 Collycroft Royal Oak FC
Weddington Thistle FC 1 - 1 Drayton FC (Pens)
Bentley Sports FC 2 - 1 Bulkington Poppy's FC
Parade FC 0 - 5 Bedworth Sports FC
     
Division One
EJ Group Ltd
   
Phoenix Sports FC 0 - 6 Bedworth Travellers Res
     
Division Two
Mark Blair
Mortgage & Finance
   
TNT FC Res 3 - 4 Attleborough Fox FC
Bedworth Liberal FC Res 4 - 2 Weddington Thistle Res 
     
Division Three
Nuneaton Trophies & Giftware
   
Ambleside AFC Res 0 - 5 Thr Arches FC
Ridge Lane FC Res 0 - 0 FC Miners Res
Chetwynd Phoenix FC 4 - 4 Cricks FC


  

Image description
Image description
Image description