NDSFL CUP DRAWS  2018-2019

  

NDSFL CUP DRAWS 2018-2019

Alan Aucott

Thanks to Martin Attwell & Ian Davis for making the Draws.

 
Nuneaton Telegraph Cup
Preliminary Round
   
  Hartshill Sports FC v FC Miners
  Bedworth Conservative Club v Sunnyside Inn FC
  Bedworth Travellers FC v Ridge Lane FC
  TNT FC v Attleborough Royal Oak FC
       
 
Nuneaton Telegraph Cup
Round 1
   
1 Haunchwood Sports FC v Ambleside AFC
2 Acorn FC v Witherley Utd FC
3 Bull & Anchor FC v Windmill FC
4 FC Atack  v Grendon FC
5 TNT or Attleborough Royal Oak v Attleborough Fox FC
6 Phoenix Sports FC v Bedworth Travs or Ridge Lane
7 Frank Parker FC v Bedworth Liberal FC
8 Poplar Athletic FC v Chetwynd Arms FC
9 Bedworth Cons or Sunnyside FC v Hartshill Sports or FC Miners
10 Collycroft Royal Oak FC v Saunders Hall FC
11 Weddington Thistle FC v Drayton FC
12 Bentley Sports FC v Bulkington Poppys
13 Parade FC v Bedworth Sports
14 Darkside FC v Arley FC
15 Atherstone Black Horse FC v Stockingford White Lion FC
16 Coniston FC v Griff & Coton Manor FC


  Pete Smith Memorial Cup Round 1    
1 Drayton FC Res  v BYE
2 Ambleside AFCRes v BYE
3 Bedworth Travellers AFC Res v BYE
4 Bedworth Liberal FC Res v BYE
5 FC Miners Res v BYE
6 Ridge Lane FC Res v BYE
7 TNT FC Res v BYE
8 Weddington Thistle FCRes  v BYE


 
Premier One
ID Kitchen Designs Cup
Round 1
   
1 Stockingford White Lion FC v Atherstone Black Horse FC
2 Bedworth Travellers FC v Bedworth Sports FC
3 Ridge Lane FC v Weddington Thistle FC 
4 Drayton FC v BYE
5 Frank Parker FC v BYE
6 Grendon FC v BYE
7 Poplar Athletic FC v BYE
8 TNT FC v BYE
       
 
Division One
Vernon Baggott Memorial Cup
Round 1
er   
1 Haunchwood Sports FC v Ambleside AFC
2 Attleborough Royal Oak FC v FC Atack 
3 Hartshill Sports FC v Witherley Utd FC
4 Bedworth Liberal FC v BYE
5 Bedworth Travellers FC Res v BYE
6 Bentley Sports FC v BYE
7 Drayton FC Res  v BYE
8 Phoenix Sports FC v BYE
       
 
Division Two
WH Perason Memorial Bowl
Round 1
   
1 Acorn FC v Bedworth Conservative Club
2 Weddington Thistle FC Res  v TNT FC Res
3 Bulkington Poppys FC v Attleborough Fox Fc
4 Chetwynd Arms FC v Darkside FC
5 Bedworth Liberal FC Res v BYE
6 Bull & Anchor FC v BYE
7 Collycroft Royal Oak FC v BYE
8 FC Miners v BYE
       
 
Division Three
Brian Dowsett Memorial Cup
Round 1
   
1 Ambleside AFC Res v Coniston FC
2 FC Miners Res v Parade FC
3 Firtree FC v Chetwynd Phoenix FC
4 Cricks FC v The Arches FC
5 Windmill FC v Griff & Coton Mamor FC
6 Ridge Lane FC Res v BYE
7 Saunders Hall FC v BYE
8 Sunnyside Inn FC v BYE


  

Image description
Image description
Image description